A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/kolobezkaprodospele.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/kolobezkaprodospele.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Břetislav Michálek: Koloběžka je jednoduchý, bezúdržbový a zábavný dopravní prostředek | Koloběžka pro dospělé

Koloběžka pro dospělé

Vybíráme nejlepší velké koloběžky

Břetislav Michálek: Koloběžka je jednoduchý, bezúdržbový a zábavný dopravní prostředek

Hlavní stránka » Břetislav Michálek: Koloběžka je jednoduchý, bezúdržbový a zábavný dopravní prostředek

Zeptali jsme se Břetislava Michálka, majitele společnosti MIBO v Rožnově pod Radhoštěm, která produkuje vyhlášené koloběžky pro dospělé i děti, co je nového u něho ve firmě i v oboru.

Už můžeme pomalu rekapitulovat rok 2014 – o jaké koloběžky byl letos největší zájem?

Jednoznačně skládací – Mastr s koly 16/16 pro dospělé i děti od 6 let. Zatímco před 30 lety se používaly koloběžky s 12palcovými koly, nyní trend směřuje k velkým kolům.

Na trhu působíte již 16 let. Zhodnoťte prosím, kam směřuje vývoj tohoto oboru.

Každý rok pozorujeme nárůst zájmu o koloběžky přibližně o 20 až 30 procent. Také spolky nadšenců, vznikající v různých městech, například Pardubicích, Ostravě, Plzni, zde ještě před 5 lety vůbec nebyly. Při každé akci, otevřené pro veřejnost, se tu diskutuje o všem možném, a to obor velmi posunuje. Česká republika je mimochodem v koloběžkách fenomén – Evropa a celý svět je teprve objevují, takže představují do budoucna velký potenciál.

Jste schopen uspokojit potřeby vzrůstajícího trhu?

S naší současnou kapacitou zvládneme až dvojnásobnou výrobu. Nebojíme se soutěžit o přízeň zákazníků s konkurencí, protože jsme si jisti svou kvalitou. Zájemci mohou sami v obchodech koloběžky MIBO konfrontovat s jinými značkami.

Mají zákazníci zájem o novinky, nebo jsou spíše konzervativní?

Jak kdo. Je to jako s mobilními telefony, někdo musí mít pořád nové modely, a další zůstává věrný starším. O co je ale teď velký zájem, jsou koloběžky s dětskou sedačkou, používané zhruba od 1 roku do 15 kilogramů váhy dítěte. Osvědčily se místo kočárků, a jsou i lepší než kolo, protože rodič má dítě níž a pod lepší kontrolou. Sedačka stojí okolo 1 000 korun a na koloběžku Crazy nebo Mastr si ji snadno namontuje i žena.

V čem podle vás spočívají výhody koloběžky oproti kolu?

Je prakticky bezúdržbová, a na jednom stroji může jezdit dítě i otec. Teprve za účelem sportovních výkonů lze individuálně nastavit komponenty – délky představců, tvar řídítek. Přitom výška řídítek není směrodatná, rozhodující je celá geometrie – každému vyhovuje něco jiného a určitě by měl koloběžku nejdříve vyzkoušet.

Také chci zdůraznit zdravotní přínosy koloběžek. Posilují svaly celého těla, zejména zad – přímo při jízdě děláte kliky, dřepy a holubičky. A každý odraz znamená velký rozsah kyčelních kloubů, takže celkové rozhýbání. Koloběžka je výborná i pro osoby se sedavým zaměstnáním, které mají oslabené svaly v kříži.

Který váš model koloběžky doporučíte mladíkovi, jenž na ní chce dělat triky, a naopak seniorovi pro udržování kondice?

Pro první případ Rival, koloběžku, kterou jsme pro freestyle vyvíjeli skoro tři roky. Mezi mladými je stále oblíbenější. A v druhém případě záleží na účelu – do autobusu se hodí skládací modely Tiny a Mastr, po městě se zase dobře jezdí na koloběžce Crazy, a k překonávání větších vzdáleností a do náročnějšího terénu doporučuji Express s většími koly.

Je šance, že koloběžka, co se týče obliby, někdy dostihne kolo?

Doufejme! Stále více lidí si uvědomuje, že koloběžka není jen hračka k pískovišti, ale regulérní dopravní prostředek k překonávání mnoha kilometrů. Borci na Tour de France na ní ujedou i 240 kilometrů za den. Koloběžky jsou za bicykly vyměňovány stále častěji, a tím, že jsou žádána velká kola, se jim přibližují i vzhledově. Také jsou díky nim bezpečnější a rychlejší.

Děkujeme vám za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve vaší záslužné práci.

-el-

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: